Pozvání na Noc kostelů

13.05.2019 10:48

V pátek 24.  května se koná po celé naší republice Noc kostelů. Letos se do ní znovu zapojuje i naše farnost.

Program:

Kostel sv. Marka Ostrava – Heřmanice, od 16.00 do 23.00

17.00 – hudební vystoupení dětí z mateřské školy Heřmanice.

Od 19.00 v každou celou hodinu budou promítány dokumenty z produkce televize Noe s krátkou promluvou místního faráře a ředitele televize Noe P. Leoše Ryšky SDB.

Promítání začíná dokumentem o opravách místního kostela sv. Marka, další dokumenty budou z jeho misijních cest.

Celovečerní program:

Panelová výstava Panna Maria a její význam v dějinách lidstva.

Kostel pro všechny: příležitost k soukromému zamyšlení, zklidnění, tiché prohlídce kostela nebo k zapálení svíčky za své blízké.

Před kostelem bude do 21.00 připravený program pro děti i dospělé: hlavolamy, dětský kolotoč.

V přilehlém altánku bude pro návštěvníky připraveno pohoštění v podobě dobrot na grilu a točeného piva.

Na faře prodej klášterních produktů – mešní víno, svíce, čokolády,… a ochutnávka mešních vín.